Skip to content
Volajte: 0907 799 065 alebo 0905 702 390

Ako užívať drvený Pestrec a ako ho pripravovať

Plod Pestreca zasielame rozdrvený a balený vo vreckách bez vzduchu, je pripravený na konzumáciu, nie je potrebné ho ďalej upravovať. Spolu s objednávkou dostanete aj leták ako užívať drvený Pestrec mariánsky. Užíva sa 2 x denne 2 polievkové lyžice (ideálne nalačno) priamo do úst, zapiť vodou min. 3 dl. Po užití sa odporúča minimálne 40-60 minút nejesť, aby koncentrácia v žalúdku nebola zriedená potravou. Súčasťou každého balenia je informačný leták.

Drvený Pestrec mariánsky je veľmi účinný, pokiaľ bol dopestovaný na miestach svojho pôvodného výskytu (Kanárske ostrovy, Španielsko).

  • 2 x denne 40-60 minút pred jedlom (aby koncentrácia v žalúdku nebola zriedená potravou)
  • 2 x polievková lyžica priamo do úst a zapiť 3 dl vody
  • Najúčinnejšia dávka je tesne pred spaním
  • Na začiatku kúry je potrebné dávku zdvojnásobiť z dôvodu naštartovania metabolizmu
  • Drvený pestrec sa skladuje v pohári s viečkom, kvôli oxidácii
  • Pri závažnejších poškodeniach pečene je nevyhnutná dlhodobá aplikácia vyšších dávok
  • Plody Pestreca mariánskeho sa užívajú drvené na veľkosť maku
  • Pri užití väčšieho množstva ako je predpísané nehrozia žiadne zdravotné problémy
drveny pestrec mariansky

Odporúčania ako užívať drvený Pestrec

Po užití Pestreca mariánskeho sa neodporúča piť mlieko min. 1 hodinu, alkoholické nápoje a konzumovať dráždivé jedlá. Neodporúča sa užívať u žien v tehotenstve a pri kojení. Ľudia s vysokým krvným tlakom začínajú užívať pestrec v začiatkoch užívania len na noc, pokiaľ to nie sú pacienti liečení na vysoký krvný tlak. Pokiaľ sa liečia na vysoký krvný tlak, tak pestrec užívajú podľa odporúčania. Pestrec mariánsky sa skladuje v sklenenej nádobe so závitovým viečkom, primerane veľkej obsahu – zabráni sa tým prístupu vzduchu, nakolko veľmi rýchlo oxiduje.

Užívanie drveného Pestreca nemá vedľajšie účinky

Pri užití väčšieho množstva ako je predpísané nehrozia žiadne zdravotné problémy. Pestrec mariánsky nemá žiadne vedľajšie účinky a neobsahuje pre pečeň škodlivé látky, je veľmi bezpečnou voľbou pre jej liečbu a samozrejme aj prevenciu. Pre dosiahnutie čo najväčšej účinnosti Pestreca mariánskeho je ideálne užívať ho ako ucelenú kúru, a to pravidelne niekoľko týždňov alebo mesiacov.  Látky obsiahnuté v plodoch pestreca sú vhodné na posilnenie obranyschopnosti organizmu, podporujú správnu činnosť pečene, žlčníka a zažívacieho traktu.

Priebeh regenerácie pečene s Pestrecom mariánskym

Regenerácia a peeling

Na začiatku procesu regenerácie sa pestrec rozloží v žalúdku. Počas rozkladu sa spustí tvorba tráviacich enzýmov a pečeň spustí tvorbu žlče. Následne pestrec prechádza do čriev, kde sa obsiahnuté látky vstrebú do krvi. Tak, ako postupuje črevným traktom, čistí a regeneruje črevný trakt, teda vykonáva akýsi peeling črevných stien. Upozorňujeme na skutočnosť, že v prvých dňoch bude stolica výraznejšie zapáchať.

Spravidelnenie vylučovania

Asi do 7 – 10 dní od začiatku užívania dokáže spravidelniť vylučovanie, čo je veľmi dôležité z hľadiska hnilobných procesov, ktoré poškodzujú steny čriev. V tomto čase už sa pečeň začína zbavovať prebytočného tuku.

Zbavenie sa nežiadúcich látok

Po asi troch týždňoch užívania začnete badať pozitívne účinky bylinky. A to z dôvodu čiastočného zbavenia sa nežiaducich látok v krvi, ktoré vyvolávali únavu, migrény, nevoľnosť, alergie a zápalové procesy. Rovnako aj už očistené steny čriev začnú lepšie vstrebávať látky potrebné na harmonickú činnosť orgánov.

Pokles hladiny cholesterolu

Po približne piatich týždňoch užívania sú už výraznejšie badateľné zmeny na očiach a tvári. Tie si možno vy pri pravidelnom pohľade do zrkadla nevšimnete, ale všimnú si to ľudia, ktorých ste dlhšie nestretli. Čo je však najpodstatnejšie, účinky sa odzrkadlia najmä na krvných a pečeňových testoch. Po piatich týždňoch užívania klesnú hodnoty až o 50 %. Napríklad taký cholesterol – LDL z 9 na 7.

Regenerácia pečeňových buniek

Ak budete v kúre pokračovať ďalej, po dvoch mesiacoch si zmeny na tele všimnete aj sami. Samozrejmosťou je, že sa budete lepšie cítiť a lepšie vyzerať. Zažívací trakt s vylučovaním synchrónne zabezpečí lepšiu vstrebateľnosť, a tým aj výživu. Látky, o ktoré bolo vaše telo dlhodobo ochudobňované, teraz prúdia do žíl a dodávajú vám energiu i vitalitu. Stále prebieha regenerácia pečeňových buniek pečeňovej membrány a jej detoxikácia.

Zdravá pečeň

Tri mesiace používania vás privedú relatívne k zdravej pečeni a vaše krvné testy budú v norme. V tomto čase pečeň zmenší svoj objem, v črevnom trakte nebudú prebiehať hnilobné procesy, nebude vás nadúvať a zbavíte sa aj vnútorného tuku. Redukciu tuku si všimnete na veľkosti brucha, keďže aj pečeň zbavená tukov sa zmenší. Pestrec je teda ideálna voľba aj pri chudnutí. Keďže má vysokú nutričnú hodnotu, pri jeho užívaní nepociťujete hlad. Budete síce chudnúť, ale svoj jedálniček nemusíte striktne obmieňať.

Aké sú skúsenosti našich klientov s Pestrecom?

Back To Top