Skip to content
Volajte: 0907 799 065 alebo 0905 702 390

V ponuke obchodov a na internete je veľa predajcov Pestreca s rôznymi cenami a samozrejme aj s rôznou kvalitou. Je ale veľmi dôležité si uvedomiť, že konkrétne Pestrec mariánsky, strieborný bodliak, je odroda určená na priame užitie a obsahuje flavonoidy, ktoré sú potrebné pri regeneračnom procese pečeni.

Iné odrody sú určené na čajové zmesy, na lisovanie za studena – výroba oleja, lúhovanie a výrobu tinktúry. Nie všetky tieto formy spracovania pestreca však obsahujú flavonoidy. Je to z toho dôvodu, že flavonoidy sa nedajú extrahovať z plodu pestreca a použiť v tabletách. To isté platí aj pri lisovaní za studena, kde flavonoidy zostávajú v šupke pestreca. Preto vám pestrec vo forme čaju, oleja, tinktúry alebo tabletky pri podpore regeneračného procesu pečene nepomôže.

Pri nesprávnej príprave pestreca, napríklad mletím na rôznych mlynčekoch, sa znehodnocujú flavonoidy a tak nemôžu podporiť regeneračný proces pečene. Je preto veľmi dôležité, či kupujete skutočne drvený Pestrec mariánsky, pretože z našich skúseností vieme, že v mnohých prípadoch je to len marketingový ťah a väčšina predajcov pestrec melie, čím vlastne zlikvidujú látky – flavonoidy, pre ktoré si ho kupujete. Taktiež pestrec dopestovaný v Poľsku či na Ukrajine nie je vhodný na priame užitie, ale pestuje sa hlavne na výrobu oleja a čajovej zmesi. Pestrec dopestovaný na Ukrajine nie je vhodný na priame užitie aj z dôvodu kontaminácie pôdy haváriou jadrovej elektrárni Černobyľ v roku 1986. Pôda je tam kontaminovaná až na 100 rokov. Preto sa nedajte zlákať pri kúpe cenou, ale sústreďte sa na kvalitu.

Teplo nad 40 ºC, ktoré pri mletí vzniká, flavonoidy likviduje a preto nemôžete čakať od takto spracovaného pestreca, že vám pomôže pečeň zregenerovať. Veľa našich klientov sa už presvedčilo, že nie je pestrec ako pestrec a nie všetko, čo sa predáva pod týmto názvom, je vhodné na priame užitie a podporu regeneračného procesu pečene.

My pestrec drvíme

Touto metódou sa flavonoidy uložené v šupke plodu pestreca nepoškodia a tak sa počas dňa môžu postupne cez steny čriev dostávať do krvného riečišťa a v nočných hodinách od polnoci do 3. hod. rannej napomáhať regeneračnému procesu pečene. V tomto čase pečeň regeneruje, ale počas dňa treba do krvi dopraviť flavonoidy, aby v nočných hodinách napomohli pri regenerácii pečene. Cez deň nás drvený pestrec zásobuje dôležitými látkami a tak ovplyvňuje kvalitu výživných zložiek v krvi, ale jeho poslanie je hlavne napomôcť regeneračnému procesu pečene a to filtru uloženého v pečeni – pečeňová membrána.

Pečeňová membrána

Od tohto filtra sa odvíja vaše zdravie. Pečeňová membrána čistí krv a zbavuje krv nežiadúcich látok. Cez tento filter pretečie za jednu minutu 1,4 litra krvi a od nej závisí, či v krvi kolujú nežiadúce látky, ktoré sa do krvi dostali cez steny čriev. Tento filter má totiž nežiadúce látky zachytiť a vo forme potu, moču a stolice ich z krvi odstrániť. Za 24 hodín cez tento filter pretečie 2000 litrov krvi a len malé poškodenia tohoto filtra spôsobujú časom vážne zdravotné problémy.
Krv je palivo nášho života a jeho kvalita sa odvíja od kvality krvi. Preto je veľmi dôležité, ako sa o pečeň, fabriku nášho zdravia, staráte.

Doprajte pečeni kompletný servis

V našom e-shope zakúpite drvený plod Pestreca mariánskeho, ktorý je už pripravený na priame užitie. Dodávame zákazníkom výhradne tento dar zeme určený na proces trávenia, detoxikáciu pečene, črevného traktu a regeneráciu pečeňovej membrány. Pestrec je  balený tak, aby neoxidoval. Po otvorení balenia presypte obsah do pohára s viečkom alebo sklenenej dózy. Máme s drvením pestreca dlhoročné skúsenosti a drvený Pestrec mariánsky dodávame pripravený v takej kvalite, aby splnil vaše očakávania.

Tešíme sa na spätné väzby zákazníkov – oni nás posúvajú a motivujú.

Back To Top