Skip to content
Volajte: 0907 799 065 alebo 0905 702 390
Ako Dlho Sa Gereneruje Pečeň

Pečeň je skutočne jedinečným orgánom. Od iných sa odlišuje nielen svojou nadštandardnou veľkosťou, ale aj výnimočnou regeneračnou schopnosťou. Teda, napriek tomu, že sa neustále poškodzuje, dokáže sa sama „opravovať“. No nie je nesmrteľná. Ako rýchlo sa regeneruje pečeň a v akých prípadoch môže pomáhať pestrec mariánsky?
Počas dňa si toho pečeň vytrpí naozaj veľa. Neustále ňou preteká krv, a to až 1,4 litra za minútu. Tá v sebe obsahuje mnohé toxíny, ktoré pochádzajú z čriev, žalúdka, ale aj pľúc a ďalších orgánov. Úlohou pečene je zachytávať všetky škodliviny, aby neboli ďalej roznášané do celého organizmu.

Výborná schopnosť obnovy buniek

Ako by sa dalo čakať, bunky pečene sa pri zachytávaní a eliminácii škodlivých toxínov prirodzene opotrebúvajú a poškodzujú. Na to je však tento výnimočný orgán pripravený. Keď jedna bunka odumrie, pečeň vytvorí novú, rovnako dobre fungujúcu, ktorá ju nahradí. Iné orgány, napríklad, srdce, nedokážu poškodené bunky nahradiť novými. Iba ich „zaplátajú“ jazvou.

Vedeli ste, že: Pečeň dokáže dorásť do svojej pôvodnej veľkosti aj po tom, ako z nej odrežete 90 % objemu?

Ani pečeň nie je nesmrteľná

Hoci by sa mohlo zdať, že vďaka výnimočnej regeneračnej schopnosti je pečeň doslova nesmrteľným orgánom, nie je to tak. Totižto, bunkám určitú dobu trvá, kým sa naplno obnovia. Pokiaľ ich vo veľkej miere poškodzujete tým, že každý deň konzumujete alkohol, lieky s vysokým obsahom chémie či potraviny s rôznymi konzervantmi a inými toxínmi, efektívne využiteľná časť pečene sa zmenšuje.

Čoraz viac buniek odumiera a nové nestíhajú vznikať dostatočne rýchlo. Pečeň tak postupne prestáva plniť svoje úlohy, dochádza k stukovateniu či cirhóze. Tým sa znižujú jej prirodzené regeneračné schopnosti, vznikajú rôzne ďalšie vážne ochorenia a v niektorých prípadoch už nepomôže nič iné, než transplantácia. Zdravie pečene sa preto rozhodne neoplatí podceňovať.

Ako rýchlo sa regeneruje pečeň?

Pečeňové bunky sa dokážu veľmi rýchlo poškodiť. V extrémnych prípadoch predávkovania alkoholom či niektorými liečivami môže v priebehu 3 – 4 dní ubudnúť 50 – 60 % všetkých zdravých buniek. Kvôli tomu významne poklesne funkčnosť pečene. Štúdie však preukázali, že počas nasledujúcich 30 dní sa vie prirodzene vrátiť do svojho pôvodného stavu. Teda, jej regenerácia je pomerne rýchla.

Nie je pečeň ako pečeň

Jedným dychom treba podotknúť, že regeneračná schopnosť každej pečene je odlišná. Kým u niekoho sa z 60 na 100 % zregeneruje v priebehu 30 dní, u iného to môže trvať aj 3 či 4 mesiace. Obnova buniek je totiž podmienená viacerými faktormi. Jedným z najdôležitejších je správna výživa. Rýchlosť regenerácie ovplyvňujú aj existujúce ochorenia pečene, rôzne zápaly v organizme a podobne.

Účinná regenerácia pečene s pestrecom mariánskym

Pečeň pri svojej regenerácii potrebuje viacero antioxidantov, vitamínov či minerálov. Je preto dôležité konzumovať vyváženú stravu, najmä veľa ovocia a zeleniny. Regeneráciu urýchľuje taktiež pravidelná fyzická aktivita. Avšak, prijať všetky cenné látky z bežnej stravy je častokrát náročné. Práve preto je vhodné pečeň podporiť pestrecom mariánskym. Ten je odborníkmi považovaný za najlepší prírodný liek na pečeň, ktorý má doslova zázračné účinky.

Zdravá pečeň už po 3 mesiacoch

Pestrec mariánsky slúži ako výborná prevencia pred poškodzovaním pečeňových buniek. Najčastejšie sa užíva jeho drvený plod, ktorý obsahuje najviac cenného antioxidantu silymarínu. Avšak, jeho súčasťou sú aj ďalšie bioaktívne látky, ktoré priaznivo vplývajú na fungovanie pečene, vyživujú ju a chránia pred degradáciou.

Pestrecová kúra je však odporúčaná najmä ľuďom, ktorí už majú pečeň poškodenú. Napríklad, cirhózou alebo stukovatením. Ak budete drvený pestrec užívať každý deň, už po mesiaci či dvoch môžete pocítiť zlepšenie zdravotného stavu. Po 3 mesiacoch sa pečeň dokáže úplne vyliečiť, čo sa odrazí aj na krvných testoch u lekára. Pozitívny vplyv pestreca pocítite aj na zlepšení trávenia, posilnení imunity a celkovom vyživení organizmu. Budete sa tak cítiť vitálne a šťastne.

Jednoduché užívanie

Drvený plod pestreca mariánskeho stačí nabrať na lyžičku, zjesť a zapiť vodou. Užívanie je tak mimoriadne jednoduché. Pestrec nemá nežiadúce vedľajšie účinky na ľudské telo a vhodný je skutočne pre každého. Nezáleží na tom, či máte 18, alebo 60 rokov. Ak chcete, aby vaša pečeň fungovala na 100 % a dokázala sa rýchlo prirodzene regenerovať, pravidelná konzumácia pestreca je ideálnym riešením.

Back To Top