Skip to content
Volajte: 0907 799 065 alebo 0905 702 390

Veľa muziky za málo peňazí – to je to, čo by sme všetci chceli. No najmä pri kúpe Pestreca na internete si ale veľakrát kupujete mačku vo vreci – inak povedané, nie vždy je vo vnútri to, čo je na obale. Nemáte možnosť overiť si samotný obsah a šikovní obchodníci dokážu ľahko oklamať aj obozretných zákazníkov. Pritom však nakúpia to, čo im vlastne vnútila reklama.

Čo si treba všímať pri kúpe Pestreca

Pokiaľ chcete pomocou Pestreca regenerovať pečeň, potrebujete Pestrec mariánsky v drvenom stave. Väčšina obchodníkov ho predáva mletý, ba dokonca jemne mletý. Takýto Pestrec vám nepomôže, pretože nie je správne pripravený a zlou prípravou sa poškodzujú tie najdôležitejšie látky – flavonoidy – v plode Pestreca.

Nie je Pestrec ako Pestrec a cena nie vždy odzrkadľuje kvalitu

Pri surfovaní na internete a vyhľadávaní tej najlepšej ceny Pestreca mariánskeho nájdete veľa ponúk s lákavým obalom a informáciami, ktoré nie všetky môžete brať vážne. Vychválenie Pestreca a jeho účinkov je síce pravdivé, ale už si nepovšimnete čo vlastne kupujete.
U Pestreca mariánskeho (strieborný bodliak alebo bodliak mliečny) je dôležitá odroda a teda či je určený na prípravu čaju, na lisovanie za studena alebo priamu konzumáciu. Napríklad na lisovanie za studena sa používa odroda z vyšším obsahom oleja. Táto odroda sa dá dopestovať i u nás. Tým pádom je cena tohto Pestreca nižšia a rovnako aj obsah flavonoidov je nízky. A práve kvôli flavonoidom ho kupujete.  Ďalšou skutočnosťou je to, že Pestrec mariánsky je pri regenerácii pečene účinný iba vtedy, pokiaľ ho pripravíte metódou drvenia.

V minulosti začal jeden predajca ponúkať Pestrec mariánsky vo forme jemne mletého Pestreca. To bolo v roku 2015. Časom (v r. 2016) si vďaka osvete, ktorú robíme, uvedomili, že Pestrec sa nesmie mlieť a teda zmenili popis na obale na “drvený”. Obsah vo vrecku je však taký istý, jemne mletý. Zmenil sa len popis na obale.

Pestrec sa nesmie mlieť alebo pripravovať podobným spôsobom z toho dôvodu, že pri takejto príprave vzniká teplo a teplo nad 40° C ničí flavonoidy, ktoré sú pre vás najdôležitejšie – bez nich sa nedá pečeň regenerovať. Zoskupenie týchto flavonoidov /päť druhov/ tvorí látku silymarín. Z dôvodu zlej prípravy vám takýto Pestrec nepomôže.

Aká by mala byť cena Pestreca?

Niektoré odrody Pestreca, ktoré sa pestujú hlavne na prípravu výživných doplnkov pre zvieratá a to hlavne kone, sa dajú zakúpiť veľmi lacno a to napríklad 3 kg za asi 15,- € .Takýto Pestrec sa pridáva do granúl pre všetky zvieratá a aj domácich miláčikov. Obsah Pestreca nájdete v granulách pre psíkov či mačky, holuby, králiky atď.

Aj vďaka komentárom od našich zákazníkov si vieme našu cenovú politiku obhájiť, no samozrejme prispôsobujeme sa aj trhu. Pri iných ponukách, ktoré nájdete na internete alebo v kamenných obchodoch, si treba všímať gramáž a cenu, o aký pestrec ide, ako je pripravený, či ide o čajovú zmes alebo je určený na priame užitie. Majte na pamäti, že nie všetko, čo je na obale produktu popísané je to, čo vy skutočne potrebujete a nie všetko s názvom Pestrec mariánsky je vhodné na regeneráciu pečene. Flavonoidy sa z plodu Pestreca nedajú vyťažiť a premiestniť do iného produktu. Sú ukryté v plode Pestreca, v jeho šupke, ktorá je tak tvrdá, že sa nedá ani lisovať za studena, čiže v oleji z Pestreca mariánskeho by ste flavonoidy márne hľadali. Tabletky, olej, čaj, tinktúra vám pri regenerácii pečene nepomôžu, pomôže však Pestrec pripravený metódou drvenia. Podrvený pestrec naberiete na lyžicu, vložíte do úst a zapijete vodou. To je cesta, ktorou sa dopracujete k zdravej pečeni a životu bez liekov.

V našom e-shope zakúpite drvený plod Pestreca už pripravený na takéto užitie. Je balený tak, aby neoxidoval. Po otvorení balenia presypte obsah drvy do pohára s viečkom alebo sklenenej dózy. Máme s drvením skúsenosti a Pestrec dodávame pripravený v takej kvalite , aby splnil vaše očakávania.

Back To Top